Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 02.11.2019 07:15:48 

PERUN HLUBOKÁ

Berušky


Když se řekne Perun Hluboká, tak si každý vybaví partu chlapů, kteří si užívají život, honí se za kulatým nesmyslem a nebo pádlují na dračích lodích, sjíždějí divoké řeky a někteří lyžují i na velehorách.

To tak je, ale další pravdou je, že jsou zde i manželky, družky, přítelkyně a kamarádky  bez jejichž pomoci a trpělivosti by Perun byl poloviční a tudíž jsou jeho součástí. Trénují s námi a závodí na Dračích lodích, sjíždějí divokou vodu, nezaostávají ani na lyžích a zároveň jsou našimi nejvěrnějšími  fanoušky.

Již v počátcích naší činnosti vznikl název pro naše ženy „Berušky“. Dokonce vždy po turnaji kopané Perun Cup v Hluboké si každoročně oblékáme různé dámské ošacení a odehráváme zápas proti našim ženám, které mají svoje dresy s nápisem Berušky. Vždy jde o taškařici, při které se všichni baví – včetně diváků.

Kromě zájezdu na Ukrajinu a jarního soustředění v Krkonoších, což je pánská záležitost, nás Berušky vždy doprovází na všech akcích jako např. cestách na Slovensko, Bulharsko, Rakousko a vždy se aktivně zapojují do přípravy  a pomoci v realizaci těchto činností.

Nejvíce práce naše ženy v posledních letech odvádějí v zajišťování naší pořadatelské služby na Dračích lodích na rybníku Řeka. Bez jejich pomoci bychom těžko zvládali veškerou činnost s pořádáním tak velké akce při účasti okolo 800 soutěžících a několika tisícovek diváků, kteří nedílně k této akci patří.

 

V neposlední řadě jsou i Berušky  ty, které nám pomáhají zajišťovat  pořadatelskou činnost při občasných námi pořádaných akcích v sokolovně. V baru, kuchyni, šatně a také druhý den při úklidu a uvedení sálu do původního stavu.

Co dodat na konec? Naše ženy jsou pro nás oporou ve všech činnostech Perunu a patří jim poděkování za veškerou aktivitu, kterou vynakládají mimo své domovy a to i v době, kdy se lidé sobě spíše odcizují a uzavírají se doma u svých televizorů a počítačů.

A tak našim Beruškám ZDAR!

 


 

NIGHT RUN BRNO 2017

V sobotu 13. 5. 2017 se v Brně konal 4. ročník běžeckého závodu NIGHT RUN s podtitulem „Rozsvítíme během celé město“.  Program začal dětskými kategoriemi a vyvrcholil hlavním závodem na 10 km.  Jako součást této akce byl i charitativní Avon běh na 5 km na podporu žen bojujících s rakovinou prsu, kterého jsme se zúčastnily jako členky týmu Perun Hluboká.

 

Start i cíl byl v areálu přírodního koupaliště v městské části Brno-jih a běželo se podél řeky Svratky. Náš běh startoval ve 20.15 a na trať se vydalo 427 běžců. Povinnou výbavou každého běžce byly rozsvícené čelovky, které po setmění na hlavách závodníků vytvořily krásného světélkujícího pohyblivého hada, a v cíli jsme všichni dostali krásnou medaili.

 

Protože s pravidelným během teprve začínáme, výsledek pro nás nebyl až tak důležitý. Tím nejdůležitějším byl pocit, že jsme nejen udělaly něco pro své zdraví, ale především jsme účastí přispěly na dobrou věc.

Dana a Pavla

 

 

 


29. září.
Burčákfest  Znojmo
 
 Poslední zářijový víkend se konal ve Znojmě již 9. ročník slavnosti burčáku, hudby a kulinářských specialit nazvaný Burčákfest. V předchozích letech tato akce probíhala současně se závody dračích lodí, což letos nebylo možné, protože se ve stejném termínu konalo mistrovství ČR dračích lodí v Pasohlávkách. Bohužel většina členů Perunu měla na tento termín jiné akce, takže do Znojma odjelo pouze čtyřčlenné družstvo "Krucemburských čistých nožek" spolu se "servisním týmem", které bylo v rámci konání Burčákfestu přihlášeno do soutěže ve šlapání hroznů bosýma ženskýma nohama. Loni jsme se účastnily soutěže poprvé, získaly jsme krásné třetí místo z deseti týmů. V letošním roce jsme doufaly minimálně v obhajobu.

 

Soutěž začala prezencí a losováním pořadí, ve kterém budou jednotlivé týmy nastupovat do kádí. Náš tým si vylosoval šťastné číslo 7 z celkového počtu osmi týmů z celé republiky zařazených letos do soutěže (bylo jich přihlášeno dvacet). 

Naše družstvo vydatně posílené burčákem nastoupilo k focení a povinnému vážení, které by rozhodovalo v případě rovnosti vyšlapaného moštu. Poté jsme byly usazeny na židle a ujal se nás šikovný Karel, který nám rejžákem a hadicí umyl nohy. Poté jsme se přemístily do historického káďového lisu a čekaly na povel ke startu, který dal moderátor akce.

Samotné šlapání trvalo 3 minuty a o hudební doprovod se k němu postarala kapela Gnomus, hrající středověkou hudbu. Po dvou minutách nám začaly docházet síly a polevily jsme ve šlapání, což se nelíbilo našemu fotografu Jirkovi, který začal pobíhat kolem kádě a křičel: „Dělej, makej, pořádně došlapávej.“ V jednu chvíli jsme si myslely, že ho strčíme do kádě, aby si to taky zkusil, ale je pravda, že nás vybičoval ke zvýšenému tempu, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Po změření množství vyšlapané šťávy bylo jasné, že vítězství je naše a stopy našich krucemburských nožek se nesmazatelně zapíší do historie těchto slavností. Letošní vyšlapané víno se bude prodávat při Burčákfestu 2014 a nejen my, ale všechny ostatní účastnice budou uvedeny na zadní etiketě. Po následné očistě nohou šikovným pomocníkem Karlem jsme se přesunuly k doprovodné soutěži v nasávání burčáku do koštýře. Tam se nám loňské vítězství nepodařilo obhájit, protože jsme předtím v kádi nechaly všechny své síly.

 

Program pokračoval v krásných prostorách Louckého kláštera i na nádvoří koncerty Ivo Jahelky, skupin Gnomus a Eminent, cimbálovky Donava, ochutnávkami čtyř druhů burčáku a dalších kulinářských lahůdek a večer vyvrcholil koncertem skupiny Čechomor, který se nám moc líbil.

 

 


 Naše faninky - Berušky na fotbalovém turnaji Akali cup v Maďarsku. 

 

 Článek je v sekci zájezdy a fotky v ve fotogaleri. 


                 Perun       versus      Berušky

 

       Obnovení tradice, která byla v letech minulých nedílnou součástí Hlubockého posvícení. Počasí této akci moc nepřálo, přesto skalní jádro Perunu vyběhlo na hřišti proti Beruškám v zajímavých dresech. Tak jako v předchozích letech Peruni Beruškám nestačili a nechali si vyprášit kožich 2:5 i když by to mělo být naopak ( hlavně v noci).

            Pak se všichni přemístili na penzión, kde se v kotlíku vařil ovárek a čekali na nás i další posvícenské dobroty.  

TOPlist